Уже відомі дати проведення ЗНО з кожного навчального предмета й характеристики тестів. Тож уже знаємо, скільки часу відвели на виконання тесту з кожного предмета, кількість та форми завдань і схеми оцінювання цих завдань. Зміни стосуються, зокрема, хімії, історії України, математики й української мови та літератури.
Отже, наступного року в тестових зошитах з хімії буде вже не 54, а 50 завдань. Проте час на виконання тестової роботи не зміниться і становитиме 150 хвилин. Та через зменшення кількості завдань, відповідно, й максимальна кількість балів за тестування із хімії зменшилася з 86 до 80.
Як і цього року, у 2016-му всі випускники одинадцятих класів обов'язково складатимуть ЗНО з української мови та літератури, результати якого зараховуватимуть як державну підсумкову атестацію (відповіді на мовні завдання) і як ЗНО при вступі (результат виконання всіх завдань).
Проте наступного року тестову роботу - 58 завдань трьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності та завдання з розгорнутою відповіддю - писатимуть не 150 хвилин, а 180.
Зміни також стосуються тестів зовнішнього незалежного оцінювання з історії України. Наступного року результати ЗНО з цього предмета зараховуватимуть як державну підсумкову атестацію. Тест матиме дві частини: перша охоплюватиме період історії України ХХ - початку ХХІ століття і буде зараховуватися як ДПА, а друга охоплюватиме період історії України від найдавніших часів до кінця ХІХ століття. Результати за тест у цілому враховуватимуть при вступі до вищих навчальних закладів. Загальна кількість завдань тесту з історії України - 60, на виконання яких відводитиметься 150 хвилин, а не 135, як цьогоріч.
Подібно буде з математикою. Тест теж складатиметься з двох частин, котрі зараховуватимуть як ДПА і як результат ЗНО, потрібний при вступі. На написання сертифікаційної роботи з математики наступного року виділять 180 хвилин, а не 130, як це було дотепер. Проте й завдань додасться. Їх кількість збільшиться із 30 до 33. Це будуть завдання чотирьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності, завдань відкритої форми з короткою відповіддю, а також завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Максимальна кількість балів з математики - 62.
До 1 грудня вищі навчальні заклади освіти мають вивісити на своїх сайтах Правила прийому. І тоді майбутні абітурієнти дізнаються, з яких предметів доведеться складати ЗНО, аби вступити на обраний факультет.
До слова, програми тестів залишилися такими, як були цього року. Міносвіти вже затвердило Календарний план підготовки та проведення ЗНО в 2016 році. Тож дати проведення тестування з кожного навчального предмета відомі.
Категорія: Інформація для учнів |
Переглядів: 235 |
Додав: Olena_Ivashko
| Рейтинг: 0.0/0 |